rok szkolny 2014/2015
KONKURSY
I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rysuję z czytam i pisze.pl”
Cele konkursu:
Celem I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z czytam i pisze.pl pt. „Rysuję z czytam i pisze.pl” jest rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja swoich umiejętności, zdolności plastycznych oraz wspólna praca logopedy, pedagoga, psychologa, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych. Prace konkursowe mają umilić codzienne ćwiczenia logopedyczne.
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje dostępne u pani Renaty Stańczyk.
Konkurs plastyczny pt. „Malowane wiersze Jana Brzechwy”.
Celem konkursu jest zapoznanie uczniów z twórczością Jana Brzechwy, rozwijanie zdolności plastycznych, rozwój osobowy dzieci, wyłonienie talentów.
Konkurs kierowany jest do uczniów klas I – III oraz przedszkola.
REGULAMIN
1. Organizatorzy: p. K. König , p. A. Dobrosielska
2. Uczestnicy: uczniowie klas I – III oraz przedszkola
3. Zasięg konkursu: uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej
4. Przedmiot konkursu: praca plastyczna nawiązująca do wierszy Jana Brzechwy
5. Warunki uczestnictwa:
• technika: dowolna
• format: dowolny
• prace powinny zawierać metryczkę ( imię i nazwisko uczestnika, klasę oraz tytuł wiersza, który stał się inspiracją do wykonania pracy). Metryczkę należy przyczepić z tyłu kartki w prawym, dolnym rogu.
6. Terminy:
• dostarczenie prac do 20 listopada 2014r. do świetlicy szkolnej
• rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników 28 listopada 2013r.
7. Kryteria oceny:
• estetyka i jakość pracy
• zgodność z regulaminem i tematem
• zastosowanie różnych technik plastycznych
8. Skład komisji:
•p. M. Błażukiewicz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wicedyrektor szkoły
•p. M. Siemaszko – nauczyciel plastyki
•p. R. Stańczyk – nauczyciel świetlicy
• p. A. Prądzińska – opiekun Samorządu Uczniowskiego, nauczyciel języka angielskiego
9. Nagrody:
Na poziomie klas I – III wyłonieni zostaną laureaci 3 miejsc w poszczególnych klasach: I, II, III.
Spośród przedszkolaków wyłonieni zostaną laureaci 3 miejsc w poszczególnych grupach wiekowych: 5-latki ,6-latki.
UWAGA:
Maksymalna liczba prac zgłoszonych do konkursu z poszczególnych grup i klas nie może przekraczać 7.
Organizatorzy
p. K. König
p. A. Dobrosielska
NASZE ZABAWY I ZAJĘCIA
Andrzejki
WSPÓŁPRACA
BIBLIOTEKA SZKOLNA
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
WYCHOWAWCY, NAUCZYCIELE, DYREKCJA
RODZICE UCZNIÓW
PEDAGOG SZKOLNY
OPS - DOŻYWIANIE UCZNIÓW
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
WYCHOWAWCY, NAUCZYCIELE, DYREKCJA
RODZICE UCZNIÓW
PEDAGOG SZKOLNY
OPS - DOŻYWIANIE UCZNIÓW
rok szkolny 2013/2014
REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ
"MIMOZAMI JESIEŃ SIĘ ZACZYNA "
Pod takim hasłem uczniowie dekorowali świetlicę szkolną.
"DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY".
"HOKUS - POKUS, CZARY - MARY,
NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY"
1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS odbył się test wiedzy dla klas VI przygotowany przez nauczycieli świetlicy p. A Dobrosielską i p. K. König.
Laureaci:
I miejsce – Marcelina Halicka kl.VI A
II miejsce – Dominika Jońca kl. VI B, Igor Sadowski kl. VI B
III miejsce – Monika Piórkowska kl. VI b, Oliwia Domaszk kl. VIB, Katarzyna Włodarska kl. VI A, Julian Gardzielewski kl. VI A
Laureaci:
I miejsce – Marcelina Halicka kl.VI A
II miejsce – Dominika Jońca kl. VI B, Igor Sadowski kl. VI B
III miejsce – Monika Piórkowska kl. VI b, Oliwia Domaszk kl. VIB, Katarzyna Włodarska kl. VI A, Julian Gardzielewski kl. VI A
DZIEŃ GÓRNIKA
Z okazji „Dnia Górnika” realizowany był temat „Skarby ukryte w ziemi”, w ramach którego uczniowie wykonywali czapki górnicze i prace plastyczne.
Z okazji „Dnia Górnika” realizowany był temat „Skarby ukryte w ziemi”, w ramach którego uczniowie wykonywali czapki górnicze i prace plastyczne.
"MALOWANE WIERSZE JULIANA TUWIMA"
10 grudnia 2013r. - Podsumowanie konkursu plastycznego „MALOWANE WIERSZE JULIANA TUWIMA” zorganizowanego przez p. K. König i p. A. Dobrosielską.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej od początku roku szkolnego zapoznawali się z twórczością Juliana Tuwima, uczyli się recytacji wierszy, co zostało zaprezentowane podczas podsumowania konkursu. W świetlicy zostały przygotowane gazetki prezentujące sylwetkę i twórczość Juliana Tuwima, chętni mogli skorzystać z miniczytelni, w której znajdowały się tomiki wierszy poety . Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Obejmował uczniów klas I – III oraz przedszkole. Łącznie wpłynęło 101 prac, z czego nagrodzonych i wyróżnionych zostało 35 osób.
Laureaci:
I miejsce –Julianna Nakielska
Oliwia Heleniarz
Maja Dubiela
Katarzyna Szremska
Patrycja Skwierawska
Weronika Kiernicka
II miejsce –Michał Duszny
Julia Chmielewska
Maciej Żendarski
Julia Ostrowska
Daria Białkowska
Ewelina Grącikowska
III miejsce –Szymon Wziątek
Marcel Reinert
Lena Adamowicz
Wojciech Gosz
Julia Osińska
Konstancja Hinc
Amelia Jabłońska
Wyróżnienie: Aleksander Mojżeszek, Michał Skwierawski, Kornelia Nowakowska, Agata Kubacka, Małgorzata Duszny, Julia Zakrzewska, Julia Sankiewicz, Zuzanna Wziątek, Adrian Kukliński, Agata Pszczółkowska, Wiktoria Pogoda, Wiktoria Nowicka, Iga Kośla, Nela Boratyńska, Paulina Ostrowska,
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej od początku roku szkolnego zapoznawali się z twórczością Juliana Tuwima, uczyli się recytacji wierszy, co zostało zaprezentowane podczas podsumowania konkursu. W świetlicy zostały przygotowane gazetki prezentujące sylwetkę i twórczość Juliana Tuwima, chętni mogli skorzystać z miniczytelni, w której znajdowały się tomiki wierszy poety . Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Obejmował uczniów klas I – III oraz przedszkole. Łącznie wpłynęło 101 prac, z czego nagrodzonych i wyróżnionych zostało 35 osób.
Laureaci:
I miejsce –Julianna Nakielska
Oliwia Heleniarz
Maja Dubiela
Katarzyna Szremska
Patrycja Skwierawska
Weronika Kiernicka
II miejsce –Michał Duszny
Julia Chmielewska
Maciej Żendarski
Julia Ostrowska
Daria Białkowska
Ewelina Grącikowska
III miejsce –Szymon Wziątek
Marcel Reinert
Lena Adamowicz
Wojciech Gosz
Julia Osińska
Konstancja Hinc
Amelia Jabłońska
Wyróżnienie: Aleksander Mojżeszek, Michał Skwierawski, Kornelia Nowakowska, Agata Kubacka, Małgorzata Duszny, Julia Zakrzewska, Julia Sankiewicz, Zuzanna Wziątek, Adrian Kukliński, Agata Pszczółkowska, Wiktoria Pogoda, Wiktoria Nowicka, Iga Kośla, Nela Boratyńska, Paulina Ostrowska,
PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ŚWIĘTO SZKOŁY
Prace nagrodzone i wyróżnione w Gminnym Konkursie Plastycznym „PIĘKNA MOJA MAŁA OJCZYZNA – DĘBNICA KASZUBSKA I OKOLICE” organizowanym przez p. A. Dobrosielską i p. K. König stanowiły element dekoracyjny podczas uroczystości „Święta Szkoły”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe.
Laureaci:
Klasy I – II
I MIEJSCE
1. SANDRA HEJKE – GOGOLEWO – KL II
2. JULIAN MESEK – GOGOLEWO – KL. II
3. FRANEK KOPKA – MOTARZYNO – KL.I
4. KUBA MAZUREK – GOGLEWO – KL.I
II MIEJSCE
1. OLIWIA GIERCZYŃSKA – MOTARZYNO KL. II
2. SZYMON KOPKA – MOTARZYNO – KL. II
III MIEJSCE
1. ALEKSANDRA BONIEK – GOGLEWO – KL.I
2. ANNA WLAZŁO – GOGLEWO – KL.II
WYRÓŻNIENIE:
1. ADRIAN FRANCZAK – GOGOLEWO – KL.II
2. AMELIA STRZELCZYK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.II
3. OLIWIA WŁAŚNIAK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.II
4. WIKTORIA BREZA – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.II
5. KARINA SURDY – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.II
KLASY III – IV
I MIEJSCE
1. MARCIN GODLEWSKI – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
II MIEJSCE
1. WIKTORIA JOŃCA – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
2. IGOR NOWAK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
III MIEJSCE
1. MAŁGORZATA GNATOWSKA – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
WYRÓŻNIENIE:
1. OLIWIA WALAS – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
2. NIKOLA SMYRAK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
3. ALICJA WAŁASZEWSKA – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.III
KLASY V-VI
I MIEJSCE
1. PAULA KONITZER – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.V
2. MARTA DORSZYŃSKA – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.V
II MIEJSCE
1. JOANNA GRZEGORCZYK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.V
2. KAMIL HIRNIAK – MOTARZYNO – KL.V
III MIEJSCE
1. ANDŻELIKA PALUSZEK – PEK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.VI
WYRÓŻNIENIE:
1. PIOTR GNATOWSKI – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.VI
2. AGNIESZKA HLIWA – MOTARZYNO – KL.V
Prace nagrodzone i wyróżnione w Gminnym Konkursie Plastycznym „PIĘKNA MOJA MAŁA OJCZYZNA – DĘBNICA KASZUBSKA I OKOLICE” organizowanym przez p. A. Dobrosielską i p. K. König stanowiły element dekoracyjny podczas uroczystości „Święta Szkoły”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe.
Laureaci:
Klasy I – II
I MIEJSCE
1. SANDRA HEJKE – GOGOLEWO – KL II
2. JULIAN MESEK – GOGOLEWO – KL. II
3. FRANEK KOPKA – MOTARZYNO – KL.I
4. KUBA MAZUREK – GOGLEWO – KL.I
II MIEJSCE
1. OLIWIA GIERCZYŃSKA – MOTARZYNO KL. II
2. SZYMON KOPKA – MOTARZYNO – KL. II
III MIEJSCE
1. ALEKSANDRA BONIEK – GOGLEWO – KL.I
2. ANNA WLAZŁO – GOGLEWO – KL.II
WYRÓŻNIENIE:
1. ADRIAN FRANCZAK – GOGOLEWO – KL.II
2. AMELIA STRZELCZYK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.II
3. OLIWIA WŁAŚNIAK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.II
4. WIKTORIA BREZA – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.II
5. KARINA SURDY – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.II
KLASY III – IV
I MIEJSCE
1. MARCIN GODLEWSKI – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
II MIEJSCE
1. WIKTORIA JOŃCA – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
2. IGOR NOWAK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
III MIEJSCE
1. MAŁGORZATA GNATOWSKA – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
WYRÓŻNIENIE:
1. OLIWIA WALAS – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
2. NIKOLA SMYRAK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.IV
3. ALICJA WAŁASZEWSKA – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.III
KLASY V-VI
I MIEJSCE
1. PAULA KONITZER – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.V
2. MARTA DORSZYŃSKA – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.V
II MIEJSCE
1. JOANNA GRZEGORCZYK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.V
2. KAMIL HIRNIAK – MOTARZYNO – KL.V
III MIEJSCE
1. ANDŻELIKA PALUSZEK – PEK – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.VI
WYRÓŻNIENIE:
1. PIOTR GNATOWSKI – DĘBNICA KASZUBSKA – KL.VI
2. AGNIESZKA HLIWA – MOTARZYNO – KL.V
rok 2012/2013
Kronika świetlicy
Od 2006 roku prowadzimy Kronikę Świetlicy, w której opisujemy najważniejsze wydarzenia z życia świetlicy.
ratujemy i uczymy ratować
Od 2009 roku nauczyciele świetlicy p. Monika Handke i p. Anna Czyżyk realizują program edukacyjny WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Program przeznaczony jest dla uczniów z klas I-III. Jego celem jest przeszkolenie dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia praktyczne odbywają się z użyciem fantomów i pomocy dydaktycznych przekazanych szkole przez WOŚP.
W MARCU 2012 ROKU ŚWIETLICA SZKOLNA OGŁASZA AKCJĘ
„ZDOBYĆ FUNDUSZE ZA PUSTE TUSZE”,
POLEGAJĄCĄ NA ZBIÓRCE ZUŻYTYCH TUSZY, TONERÓW I TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH PRZEZNACZONYCH DO RECYKLINGU.
Dbamy o wystrój naszej świetlicy, wykonujemy gazetki tematyczne i dekoracje sali:
dzieci dzieciom
W lutym 2012 r. zorganizowałyśmy III edycję akcji charytatywnej "Dzieci dzieciom". Zbieraliśmy zabawki, książki, gry planszowe, przybory szkolne, które przekazaliśmy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębnicy Kaszubskiej.
"MARZYCIELSKA POCZTA"
Nasi uczniowie wzięli udział w akcji "Marzycielska poczta". Na stronie internetowej zamieszczone są profile chorych dzieci z całe Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Listy i kartki przygotowane przez nasze dzieci dodały im sił do walki z chorobą i otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.